Eredetiségvizsgálat - Amit tudni akart!

Eredetiségvizsgálat: ismét csak eladáskor PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Administrator   
2010. február 28. vasárnap, 09:34
Visszavonták a szabályt, mától ismét csak az eladáskor lesz szükség ilyen vizsgálatra. A kormány az új rendszer bevezetése óta eltelt időszak tapasztalatai és a gépkocsi tulajdonosok észrevételei alapján módosította az integrált vizsgával kapcsolatos szabályokat. A MTI úgy értesült, a kabinet továbbra is fenntartja azt az álláspontot, hogy egy egységes nyilvántartási rendszer kialakítása, illetve a gépkocsik eredetének minél szélesebb körű ellenőrzése hozzájárul a gépkocsikkal kapcsolatos visszaélések további csökkentéséhez.

A kabinet a szabályokat azért változtatja meg mégis, mert sokak számára jelentős terhet jelent a műszaki vizsgával összekötött eredetvizsgálat okozta többletköltség.

A közlekedési miniszter új rendelete értelmében hatályát veszti az az előírás, hogy a 2006 előtt forgalomba helyezett autók esetében a műszaki vizsgával egy időben el kell végeztetni az eredetvizsgálatot is, amennyiben erre korábban még nem került sor. A változtatás eredményeként nem csupán a január 1-je előtti állapot áll vissza, de ezentúl a 1998 előtt forgalomba helyezett autók esetében sem lesz kötelező az integrált vizsgálat.

A jövőben tehát ismét csak az autó eladásakor lesz szükség eredetiségvizsgálatra, illetve akkor, ha ezt valamilyen okból az autó tulajdonosa külön kéri.

Az MTI információi szerint a mostani módosítás után is megmarad az egyablakos ügyintézés lehetősége: a műszaki és a környezetvédelmi vizsgálatot továbbra is egy időben, egy helyen fogják elvégezni.

Módosítás dátuma: 2010. február 28. vasárnap, 09:38
 

Szóljon hozzá!


Biztonsági kód
Frissítés

Budapest XI ker, Herceghalom, Páty, Telki, Budaörs, Budakeszi, Zsámbék, Csabdi, Mány, Gyermely, Szomor, Tök, Perbál, Budajenő, Nagykovácsi, Biatorbágy, Törökbálint, Diósd, Érd, Tárnok, Sóskút, Etyek,  Tinnye, 2009, 2010, 2011